Strona główna Kultura 65 lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Kruchowie

65 lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Kruchowie

1651
6

Koło Gospodyń Wiejskich z Kruchowa ma już 65 lat. Jubileusz koła, założonego w 1950 roku przez Marię Sobkowiak (nauczycielkę kruchowskiej szkoły podstawowej), rozpoczął się Mszą Świętą w kościele w Kruchowie. Część oficjalna odbyła się w świetlicy wiejskiej. Przewodniczyła jej Aleksandra Bielak.

Przed publicznością wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kruchowie, które zaprezentowały program artystyczny. Przewodnicząca koła Maria Dłutkowska przedstawiła natomiast historię 65 letniej organizacji. Jak mówiła, początki KGW były trudne. Koło nie posiadało swojego lokum, a członkinie spotykały się w swoich mieszkaniach. Organizowały tam m.in. kursy gotowania i pieczenia.

Organizacja została doceniona przez dyrektorów kruchowskiej szkoły, którzy zaczęli udostępniać pomieszczenia oświatowe na działalność koła. Członkinie KGW brały udział w pracach społecznych, organizowanych na rzecz środowiska wiejskiego. W ciągu 65 lat istnienia organizacji przewodniczącymi koła były (chronologicznie): Maria Czajkowska, Teresa Drabik, Maria Czerniak, Jadwiga Pietraszak oraz Maria Dłutkowska, pełniąca funkcję do dziś.

Dzisiejszy jubileusz był doskonałą okazją do podziękowania wszystkim osobom, wspierającym działalność kruchowskiego KGW. Wręczono grawertony i kwiaty. Po części oficjalnej przyszedł czas na obiad, torta, pamiątkowe zdjęcie oraz biesiadę, która zakończyła ceremonię.

6 KOMENTARZE

  1. Czy ostatnie dwa komentarze piszą kobiety ? ( chyba nie mężczyżni,bo o butach) . Obie panie nie macie racji,byłam tam i widziałam,to nie laczki tylko eleganckie i dodrze dobrane do stroju buty.Własne problemy trzeba załatwiać w zaciszu domowym a nie ,,leczyć ” je anonimowo na forum; oj ,nieładnie zazdrośnice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj