Strona główna Na sygnale 41-latek topił się w jeziorze Winiary. Na miejsce zadysponowano strażaków z Trzemeszna

41-latek topił się w jeziorze Winiary. Na miejsce zadysponowano strażaków z Trzemeszna

2599
2

Wczoraj (około godziny 21:30) strażacy z OSP w Trzemesznie zostali zadysponowani z łodzią do Gniezna, na jezioro Winiary, do pomocy w poszukiwaniu mężczyzny, który wszedł do wody i nie wypłynął.

Trzemeszeńscy strażacy zostali wezwani wraz z zastępami z Gniezna i Łubowa.

Jak się okazało, 41-letni mieszkaniec Gniezna został szybko wyciągnięty przez służby ratownicze, bez oznak życia. Przystąpiono do jego reanimacji.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa trwała kilkadziesiąt minut i przyniosła oczekiwany efekt. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do gnieźnieńskiego szpitala.

Policjanci przy tej okazji przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą:

  • Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska miejsca wyznaczone do kąpieli. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.
  • Flaga biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast flaga czerwona na kąpielisku – zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.
  • Rodzicu, bądź zawsze w pobliżu, gdy twoje dziecko pływa. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.
  • Stosuj się do regulaminu kąpieliska, obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika. Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Nie skacz do nieznanej i płytkiej wody, bo takie skoki mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. Nie podpływaj do zakotwiczonych lub poruszających się jednostek pływających. Pamiętaj, że jesteś bardzo słabo widoczny.
  • Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu, nie wchodź do wody po choćby najmniejszej jego dawce. Z rekreacji w wodzie zrezygnuj również, gdy jesteś głodny lub po obfitym posiłku, albo po długotrwałym przebywaniu na słońcu.
  • Korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego, a wypływając kajakiem, łódką czy rowerem wodnym zawsze nakładaj kamizelkę ratunkową. W razie nagłej wywrotki będziesz odpowiednio zabezpieczony. Nie ryzykuj życia i zdrowia dla chwilowej wygody.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj