Strona główna Na sygnale 31-latek odpowie za przemoc domową

31-latek odpowie za przemoc domową

3570
5

Policjanci z Trzemeszna zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, który znęcał się nad swoją żoną.

Sytuacja miała miejsce 22 lutego. Pokrzywdzona kobieta wezwała patrol policji, gdy mąż znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi, a następnie uderzył.

Sprawca oddalił się z mieszkania przed przyjazdem policji myśląc, że wymiga się od kary. Tak się jednak nie stało. Policjanci stanęli na wysokości zadania. Przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków, a gdy agresor wrócił i chcąc dostać się mieszkania zniszczył drzwi wejściowe, został zatrzymany. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 31-latka policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin.

Apelujemy, aby osoby dotknięte taką tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W Komisariacie Policji w Trzemesznie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

(KPP w Gnieźnie)

5 KOMENTARZE

  1. Brawo! Dość bicia i obrażania kobiet po alkoholu! Sama miałam alkoholika i bez niego życie jest zupełnie inne! W końcu żyje szczęśliwie <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj