Strona główna Na sygnale 27-latka zatrzymana za przechowywanie nielegalnych papierosów i narkotyków

27-latka zatrzymana za przechowywanie nielegalnych papierosów i narkotyków

7445
53

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 27-letnią mieszkankę Trzemeszna, która w punkcie handlowym i mieszkaniu przechowywała nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki.

Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na 12 tysięcy złotych. Dodatkowo za posiadanie narkotyków odpowie jej znajomy.

Na trop nielegalnego procederu wpadli gnieźnieńscy policjanci operacyjni. zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w komendzie powiatowej. Podjęte działania doprowadziły ich do mieszkanki Trzemeszna. Po wejściu do punktu handlowego znajdującego się w Witkowie, a następnie mieszkania zajmowanego przez 27-latkę w tym mieście, mundurowi zabezpieczyli prawie 5600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 9,5 kg krajanki tytoniowej, a także prawie 15 gramów amfetaminy.

Miejsca ujawnienia zakazanych towarów zostały poddane szczegółowym oględzinom, a zatrzymana 27-latka jeszcze tego samego dnia trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków i tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na 12 tys. złotych. Podejrzana musi liczyć się z odpowiedzialnością karną, karno-skarbową oraz wysokimi karami finansowymi, na poczet których zabezpieczono prawie 6 tys. złotych.

Natomiast za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie jej znajomy, u którego podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli między innymi prawie 60 gramów substancji krystalicznych, 14 gramów amfetaminy i inne zakazane prawem środki. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gnieźnie

53 KOMENTARZE

 1. Nikogo nie zabiła nikomu krzywdy nie zrobiła. Nielegalne interesiki. Jak to jest bo człowiek już głupieje. Za małe przewinienia typu jazda zbyt prędka 5 tysi się nawet dostanie. Za wyjście na kwarantannie grozili nawet 30 tys. Bo narażasz życie i zdrowie innych jesteś zagrożeniem. Dziś wpuszczamy miliony dwa przyjaciół ze wschodu nikt ich nie bada nikt nie wymaga szczepien. Rozumiem ze już zniesiemy covida żeby czasem nie grać z osobami odpowiedzialnymi za ten bajzel ich kartami? Czyli państwo naraża życie żyjących tu obywateli! Wpuszczając osoby bez kierowania ich na kwarantanny na test?
  Poza tym zamiana barw na niebiesko żółte? Niektóre portale nawet nagłówki w tych kolorach maja. Czy aby nie przesadzacie? Jestem Polakiem! Płace podatki od lat w moim kraju! I jedyne barwy to barwy Polski

  • A skąd wiesz czy te narkotyki nikogo nie zabiły? Stan wojny jest stanem wyższej konieczności i troszeczkę inaczej na to trzeba patrzeć. Nie wiem ile masz lat ale bardzo słabo znasz historię. W czasie II wojny światowej Polacy też uciekali i pomagało im wielu ludzi z wielu krajów czasami bardzo odległych i różnych kulturowe jak np. Iran. Poczytaj troszkę o tym to może Twoje zdanie będzie inne. Pozdrawiam i obyśmy prawdziwej wojny nie przeżyli.

   • A słyszałeś o jakimś przedawkowaniu? Czy tak dla zasady pytasz? Od kiedy u nas jest wojna? Inne kraje tez przyjęli kiedyś uchodźców i zrobili to z głowa. Nagle nie zmienili swojej flagi. Ogarnij się i przemysl co piszesz.

    • A w Polsce zmienili flagę? Gdzie? Umieszczanie flagi Ukrainy to gest solidarności i tylko tyle. Na zachodzie Europy też to robią. Tak na naszym terytorium nie toczy się fizyczna wojna ale ekonomiczna już tak, jeszcze propagandową. Jeśli jesteś wierząca to módl się żeby tej wojny nie było bo obrazki w telewizji i internecie nie oddają nawet cząstki tego co się tam dzieje.

     • Sens rozmowy logicznej, z argumentacja na poziomie homo sapiens, z osoba która sądzi ze modlitwa wymodli sobie brak wojny NIE MA SENSU.

     • „Sens rozmowy… nie na sensu!” Co za brednie wypisujesz, w dodatku bezsensownymi zdaniami języka silącego się na mądry… o jakim poziomie intelektualnym, kulturowym i psychicznym to świadczy? Kto teraz zechce rozmawiać z Tobą? Bo czy ta rozmowa będzie mieć sens?

     • Ty masz problemy z myśleniem i czytaniem ze zrozumieniem. Każdy może się na swój sposób starać żeby nie było wojny. Ci co wierzą po prostu się modlą a ci co nie to nie.

   • Dlaczego wykorzystujesz historie jak się tobie podoba? Wołyń, nie to pokolenie o tym mamy zapomnieć. Dlaczego obrażasz kogoś kto myśli, ze nie zna historii? Czy jest młody? To co za szufladkowanie ludzi? Zioniesz osobo zaściankowymi stereotypami, a wszystko dlatego ze ktoś myśli „co dalej”?

    • Ja nie wykorzystuje historii tylko przypominam o zdarzeniach jak inni pomagali Polakom. Zaściankowy to może jesteś Ty bo widzisz tylko czubek swojego nosa. Nikt Tobie nie każe zapominać o Wołyniu, Oświęcimiu, Katyniu czy Grunwaldzie ale pamiętaj też o tych, którzy nam pomagali a w naszej ponad 1000 letniej historii działo to się wielokrotnie.

     • Wybierasz z hostori co tobie pasuje i zmieniasz stanowisko jak pasuje. Rządzi tobą tv. Tak jak w czasie pandemi zastraszali wprowadzali locdawn. Zakazywali spotkań rodzinnych w dużym gronie kwarantanny izolacje kary rzędu powyżej nawet 20 tysi. Za brak maski w sklepie nie raz wyzywali bo ich zarazimy. A teraz? Co się stało? Tv nowy temat objęła i już wam robią z mózgu kolejna sieczkę?
      Zacznijcie myśleć samodzielnie!

     • Do M. A co wybrałem z historii? Pamiętaj, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania. Chorzy zakaźnie zawsze byli izolowani i poddawani kwarantannie. Ci którzy byli odpowiedzialni nie spotykali się w większym gronie, zwłaszcza z starszymi osobami żeby ich nie narazić na problemy zdrowotne. Jeśli myślisz, że minister rozporządzeniem wygonił Covida to jesteś w wielkim wielkim błędzie. Zakażonych nadal tysiące przy małej ilości testów. Pożyjemy zobaczymy co się wydarzy.

     • Twoja wypowiedz świadczy o tobie ze jesteś typowym polakiem. Specjalista o wszystkiego. Prawnik, psychiatra, a pewnie zawodówkę ledwo co skończyłeś, lub liceum i prywatne coś. Naprawdę czy musisz odzywać się i udawadniac ze te typowo polskie tępoty są wszechobecne? Wyjedź gdzies. Poznaj ludzi. Pokochaj siebie. Spróbuj pozbyć się kompleksów. Może wtedy zaczniesz inaczej funkcjonować?

     • Uderz w stół… tylko potwierdzasz, że mam rację, a Ciebie zabolało – przynajmniej masz szansę zastanowić się nad sobą. Skorzystasz? Czy będziesz brnąć w „sensowną rozmowę bez sensu”?!

     • Nie ma to ja wiara w to ze jesteś mądry i masz racje. Rodzice zrobili ci straszna krzywdę 🙂

     • Nie masz racji, ani argumentów ad rem, to atakujesz ad personam. Upierasz się wciąż silić na obronę własnego ego, ale pogrążasz się coraz bardziej. Wszyscy to widzą, tylko nie Ty. Skoro chcesz, brnij dalej. Pomogę Ci!

  • Do Adama , odnośnie ,,plandemi,,-Co teraz powiedzą ci rodzice , którzy jeszcze nie tak dawno się sadzili ,wręcz wpadali w furie na tym portalu , że nie powinni wpuszczać do szkoły dzieci ,,,niezakeczupowanych,, bo są zagrożeniem dla życia innych. Zagrożenie to wynikało jedynie z ich głupoty.

   • Dokładnie! Czepiali się i za głupków mieli tych co nie szczepią dzieci. Maseczek nie noszą. Teraz wszystko zniesione zostanie. Dzieciaki pół roku do szkół nie chodziły kto za to odpowie?????

   • dodam tylko ze miejsca w szkołach musza być dla uchodźców którzy jak wiemy nie są zaszczepieni na wiele innych chorób. co z tym rodzice zrobicie dlaczego już nie siejecie nienawiści wobec niezaszczepionych? nasłuchałam się na swój temat ze nie szczepie to jestem taka i owaka.

    • No nasłuchałaś się i co? Dzieci chodziły do szkoły? To gdzie widzisz problem? Wszystkiego nie da się od razu zrobić. Te dzieci z Ukrainy mają być szczepione zgodnie z naszym prawem tylko potrzeba na to czasu.

    • Co maja tabletki do szczepien? Akurat jestem biotechnologiem. Chodzi o sam fakt, ze rodzice ślepo piętnowali osoby które dzieci szczepić nie chciały. Dziś? Pytanie powielam, nie przeszkadza wam już brak szczepien na gruźlicę? Polio? Covid?

     • A to jesteś biotechnologiem i nie wierzysz w naukę? W badania? Wszyscy, którzy chcą zostać powyżej trzech miesięcy będą musieli zaszczepić dzieci tak jak szczepi się w Polsce. A jak wiesz na covid nie ma przymusowego szczepienia a szkoda.

 2. NIE POPIERAM TAKIEGO RODZAJU DZIAŁALNOŚCI CHODZI OCZYWIŚCIE O LEWE FAJKI,CO DO NARKOTYKÓW KARY OD 15 LAT DO DOŻYWOCIA W PRZYPADKU ŚMIERCI .DRUGA SPRAWA JAK ONI LICZĄ TĄ AKCYZĘ 5600 JAK TO DUMNIE BRZMI ALE SZTUK ,CZYLI 280 WAGONÓW FAJEK LICZĄC PO 15,00 ZŁ TO JEST 4200 .KRAJANKA 9,5 KG TO DA OK 119 PACZEK TYTONIU 80G NP L&M JEST PO 39,99= 4758,81 +4200 TO NAWET NIE MA 9000 A STRATY Z TYTUŁU AKCYZY 12000 .ROZUMIEM ODPOWIEDNIA KARA ALE SKĄD TAKIE WYLICZENIA

 3. Dla tych co się wywodzą nie na temat tobproste popełnili przestępstwo zabronione z paragrafu i bardzo dobrze musz być ukarani nie ma tematu

  • Kolego nie podszywaj się pod mój nick Wymyśl sobie swój to po pierwsze Po drugie walisz błędami że aż miło Co to jest tobproste ? Albo musz ukarani ? Zabrakło pomysłu na jakieś pseudo ? Zero kreatywności . Tragedia Tak na marginesie nie wszyscy muszą się zgadzać z moimi komentarzami Nie wszystkim się podobają moje komentarze i z tym nie dyskutuje Tyle tylko że nie pozwalam podszywać się jakiemuś kundlowi pod moją osobę

   • Przepraszam ale to jest mój nick. Słabi i mali dostają wyroki, wpływowi bawią się na całego. Zawsze tak było i tak jest. Niegroźny oberwie i ogłoszą sukces wielki Policji a sama góra, z wpływami jest nietykalna i bawi się w najlepsze. I o jakim prawie wy mówicie? Tak powinno działać prawo? Sukcesem jest złapanie płotki która chce sobie dorobić na boku pare złotych?

 4. To złodzieja samochodów też zostawmy, nikogo nie zabił, krzywdy nie zrobił, bo właściciel sobie kasę z ubezpieczenia weźmie ( jeśli ma🤷)

  • pedofili łapać. To jest sukces. A nie ktoś kto zysku ma tyle co w pysku złapany i robicie z tego sensacje. Drobnych zwężenie przyskrzynią. Uwierz mi ze ukradniesz lizaka i dostaniesz wyrok a dzieci bogaczy jak żyją? Wyścigi potrącenia pieszego i ile dostaną?

   • Stan nie podszywaj się pod prawdziwego. Każdego przestępcę łapać i karać tak surowo jak prawo przewiduje. A handlarzy narkotyków ze szczególnym traktowaniem- kara razy dwa.

 5. Hej lewaku gdzie jesteś ? Dlaczego te twoje tveny cicho siedzą i o wyroku TSUE nic nie mówią , coś tam wam nie pykło w tym waszym rozumowaniu .Ciekawe jak teraz będziesz skamlał 🤣

  • Buc może kiedyś powstanie Umysłowe Pogotowie Ratunkowe i będą zabierać po adresie IP na leczenie. Swoją drogą, skoro już szczekasz, to może sam w budzie zamieszkaj?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj