Strona główna Sport i rekreacja 25. Jubileuszowy Bieg im. Jana Kilińskiego

25. Jubileuszowy Bieg im. Jana Kilińskiego

1655
16

Wczorajsza ciepła i słoneczna pogoda nie była zbyt łaskawa dla zawodników zmagających się z dystansem 21 km na trasie z Mogilna do Trzemeszna. Sprawiła natomiast, że stadion miejski zapełnił się po brzegi kibicami. Bieg główny ukończyło 456 biegaczy, ponad 300 zawodników wystartowało w biegach dziecięcych i młodzieżowych, a 173 osoby ukończyły bieg na 3,5 km.

W tym roku podium biegu głównego należało do zawodników z Ukrainy. Pierwsi na mecie to Anton Potocki, Viktor Nagirnjak, Yuriy Blahodir. Najszybszą kobietą okazała się Patrycja Talar z Pobiedzisk. Bardzo dobrze pobiegła Paulina Grzesik, która zajęła 4 miejsce w kategorii kobiet. W kategorii mieszkańców naszej gminy nie dała szans żadnemu z mężczyzn wygrywając zdecydowanie tę klasyfikację. Za nią uplasowali się Dominik Nowicki i Rafał Szczepankiewicz.

Bieg na 3,5 km wygrał Adeel Maqbool z Gniezna, a najlepszymi zawodnikami z Trzemeszna byli Paweł Gorzelańczyk, Hubert Kisiel i Michał Grobelski. Szczegółowe wyniki dostępne są |TUTAJ|.

Jak przystało na jubileuszową edycję biegu, organizatorzy zadbali o szczególną jej oprawę. Imprezie towarzyszył Targ Wiejski stowarzyszenia Światowid, swoje stoiska wystawiły też sołectwa naszej gminy. W trakcie imprezy uhonorowano osoby, które w różny sposób na przestrzeni 25 lat angażowały się w organizację biegu.

Największe wyróżnienie spotkało związanego z biegiem od samego początku – Wojciecha Bisikiewicza. Otrzymał on honorowe oznaczenie rzemieślnicze – Szablę Kilińskiego.Przyznaje je kapituła powołana przez Związek Rzemiosła Polskiego za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć.

16 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla wszystkich biegaczy 🙂 Brawo dla organizatorów!! świetna impreza, pogoda dopisała w 100 %, super !!!

  2. Ładnie Ukraińcy poszli – szacunek. Widać, że to ludzie stworzeni do wygrywania i podbijania. To jest przyszłość i nadzieja tego kraju.

  3. Największy minus imprezy konferansjer!Gość myśli ,że jest najważniejszy.Wiem w światku biegaczy może i ktoś ale dla mnie stojącego z boku nie za bardzo.

  4. gratulacje dla wszystkich biegaczy. podziwiam wszystkich bez wyjątku. brawa dla organizatorów. chyba udana impreza?? mam nadzieje, że uczestnicy biegu dopieszczeni i za rok przybędą jeszcze liczniejszą ekipą, bo frekwencja chyba niższa w porównaniu do poprzednich lat.

  5. Najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, biegajcie państwo można żreć wszystko a i waga spada. 3 razy w tygodniu po minimum godzinie. Super bieg pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj