Strona główna Kultura 1100 uczniów w akcji „Bezpieczna Woda”

1100 uczniów w akcji „Bezpieczna Woda”

1062
11

Od 30 stycznia do 13 lutego Stowarzyszenie pod Żaglami wraz z harcerzami z Komendy Hufca ZHP Trzemeszno przeprowadziło prelekcje w ramach zimowej akcji „Bezpieczna Woda” . Zajęcia odbyły się we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach położonych na terenie naszej gminy.

Ogólnopolskim koordynatorem akcji było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym powodem zorganizowania cyklu spotkań z uczniami w szkołach były zbliżające się ferie zimowe oraz alarmujące doniesienia z lokalnych i ogólnopolskich mediów o ryzykownych zachowaniach dzieci i młodzieży, którzy wchodzą na zamarznięte zbiorniki wodne.

Hasłem przewodnim naszych spotkań z uczniami w szkołach było „Pamiętaj wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz! Tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę”. W trakcie spotkań zaprezentowaliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zespół zabiegów na fantomach, których zadaniem lub skutkiem jest przywrócenie podstawowych objawów życia (krążenia krwi lub krążenia krwi i oddychania). Ponadto uczestnicy naszych spotkań przypomnieli sobie podstawowe numery telefonów alarmowych.Mówili także, jakie informacje należy przekazywać dyspozytorowi w czasie zgłoszenia wypadku.

Na zakończenie każdego spotkania odbywał się konkurs z nagrodami, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania związane z akcją „Bezpieczna Woda”. Każdy uczeń biorący udział w zajęciach otrzymał materiał edukacyjny promujący inicjatywę. W sumie w zajęciach uczestniczyło około 1100 uczniów.

Dziękujemy wszystkim dyrektorom szkół i wychowawcom klas za możliwość przeprowadzenia zajęć i przekazania wiedzy i umiejętności, w którą powinien być wyposażony każdy z nas dla bezpieczeństwa swojego i innych. Ponadto bez zaangażowania i profesjonalizmu harcerzy z Komendy Hufca ZHP Trzemeszno nasze zajęcia nie byłyby tak atrakcyjne i ciekawe.

(Stowarzyszenie pod Żaglami)

11 KOMENTARZE

  1. Anonim i jajo dlaczego piszecie jakieś bzdury, typu kto jest a kogo nie ma. Może was tam brakuje jako przedstawicieli pewnej grupy nazwijmy ich np. sprawni inaczej(pokazywano by was dzieciakom jako osoby które najbardziej narażone są na delikatnie pisząc nieracjonalne zachowania). Myślę, że warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że zostały przeprowadzona zajęcia i dzieciaki mogły się dowiedzieć ciekawych rzeczy! Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  2. Mareczek co ty taki agresywny … Sam przyznaj ze ta ekipa jest jak z Alternatyw 4 😀 Co te wesołe postacie wiedzą o ratownictwie ?? Pokaż mi choć jedną .
    To ze ktoś broszurkę przeczyta o PPM to nie znaczy ze ma się afiszować tym ze zna się na rzeczy.

    • jestem jedną z tych osób co wg. ciebie była tam i nie zna się na ratownictwie… zajęcia były z PP , chcesz zobaczyc moje świadectwo ukończenia kursu PP???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj